Entnahmeschacht beim Michelsbergen - Stollen

Toto je opravdu lahůdka! Když se mi poprvé dostal do ruky velký arch s přesně narýsovanými plány vodárenské "studny" s pečlivým švabachovým popisem, hned jsem si řekl, že na stránkách Michalek nesmí chybět.

Určitě se mi nepodaří přenést na Vaše monitory celé kouzlo starých črtů, které svou vůní okamžitě vyprovokují představu klotových rukávů, rýsovacích prken, velkých kolébkových razítek a barevných tuší. Snad alespoň trošku si vychutnáte, na každý obrázek můžete kliknout pro jeho zvětšení. Velikosti i rozměrných obrázků jsou jistě únosné i pro modemisty.

Nemohl jsem Vám představit arch jako celek, protože jeho velikost nedovoloje naskenování dokumentu najednou a jeho postupné skenování a následné skládání by nepřineslo efekt odpovídající vynaložené práci. Proto Vám nabízím všechny kresby, přední i zadní stranu s úředními záznamy a detail kolku.

Titulní strana

Titulní strana - zajímavá je datace - červen 1905 a obě razítka. Na spodním razítku je uváděn dokonce šlechtický titul!

Detail kolku

Detail kolku - 60 halířů by dnes jistě nestačilo. Nápis K.K. ÖSTERREICHISCHE STEMPEL MARKE. letopočet 1898, překleplé razítkem K.K. BEZIRKHAUPTMANNSCHAFT IN PLAN, které se vyskytuje i na zadní straně.

Zadní strana

Zadní strana - řehtáná úředního šimla. Kromě datumů a předložek jsem toho příliš nevyluštil, kdybyste byl někdo úspěšnější, tak se s námi podělte.

Řez stavbou v ose A-B

Řez stavbou v ose A-B - jako na ostatních kresbách jsou zde vedle technického řešení i přené míry.

Čelní pohled

Čelní pohled - hezké, dnes již ne tolik. Snad Vám v blízké budoucnosti přinesu i fotografie současného stavu stavby.

Řez v ose C-D

Řez v ose C-D - všimněte si vyznačené nadmořské výšky 527 m.n.m.

Půdorys - docela zajímavé řešení canalschieberu

Půdorys - docela zajímavé řešení "canalschieberu" - zkusím se pozeptat, jestli bych se nemohl kouknout dovnitř a přinést podrobnosti.

Bokorys

Bokorys - nevím, jak vypadají okénka dnes, ale mám obavy, že zbyly pouze větrací mřížky.

Webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookie.
V pořádku Další informace